Autor: Pixabay Olimpia pozostaje w strefie spadkowej

PIłka Nożna

Maleją szanse Olimpii na utrzymanie. Grudziądzanie przegrali z KKS Kalisz

2024-05-18 18:43

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali na własnym stadionie z KKS-em Kalisz 0:1. "Biało-zieloni" mają już niewielkie szanse na utrzymanie się na drugoligowych boiskach.

Do przerwy bramek przy Piłsudskiego 14 nie oglądaliśmy. Kluczowa dla losów spotkania okazała się 70' minuta. Pierwszy strzał Kacper Górski zdołał jeszcze wybronić, ale już przy dobitce Huberta Sobola był bezradny.

Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie i KKS Kalisz wygrał w Grudziądzu 1:0.

Grudziądzanie po tej porażce wciąż zajmują miejsce w strefie spadkowej. Przed ostatnią kolejką, która rozegrana zostanie przed tygodniem "Biało-zieloni" nadal mają szanse na utrzymanie się w drugiej lidze.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 25. Bartosz Zbiciak, 93. Iwan Ciupa - 42. Fardin Rabet (60, 16. Grzegorz Glapka), 44. Dominik Frelek, 10. Kacper Cichoń, 11. Szymon Krocz, 29. Kacper Rychert - 7. Patryk Czarnowski (74, 23. Jarosław Jampol).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 23. Maciej Białczyk, 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak - 11. Michał Bednarski (56, 19. Filip Szewczyk), 6. Adrian Cierpka, 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo (56, 16. Bartłomiej Putno) - 9. Hubert Sobol (89, 15. Wiktor Staszak).

"Biało-zieloni" za tydzień na wyjeździe zagrają z Hutnikiem Kraków.

Czy Olimpia Grudziądz zdoła się utrzymać w drugiej lidze?

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie