Autor: Łukasz Piekarski Młodzieżowcy GKM-u Grudziądz wygrali w Częstochowie

Żużel

Młodzi żużlowcy z Grudziądza poszli za ciosem. Pojadą w półfinale DMPJ!

2024-08-13 9:41

Dopiero za trzecim razem udało się rozegrać trzecią rundę ćwierćfinałową DMPJ grupy II. Turniej w Częstochowie wygrali juniorzy Maszewski GKM Grudziądz!

Grudziądzanie na Jasne Górze zdobyli 45 oczek. Za kapitalnej strony pokazała się etatowa para juniorów "Gołębi". Kacper Łobodziński wywalczył komplet - 15 punktów. Z kolei Kevin Małkiewicz na swoim koncie zapisał 11 oczek (w tym miał jeden defekt).

Drugie miejsce zajęli gospodarze - Kronos II Włókniarz Częstochowa - na koncie 42 punkty. Na trzecim stopniu podium stanęli młodzieżowcy Ultrapur Start Gniezno (14 oczek), a tuż za - czwarta pozycja - Enea Stal Gorzów (również 14 oczek).

Grudziądzanie tym samym dołączyli do grona półfinalistów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

O finał prócz GKM-u powalczą także: Sparta Wrocław, ROW Rybnik, Włókniarz Częstochowa, Motor Lublin, Orzeł Łódź, Polonia Bydgoszcz oraz Ostrovia Ostrów Wlk. Zabraknie w tej fazie zmagań obrońców tytułu, czyli Wilków z Krosna.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl