Autor: Facebook / GKM Grudziądz Wygrana ZOOleszcz GKM-u Grudziądz

Żużel

Słodko-gorzka wygrana GKM-u Grudziądz. Bonus pojechał do Zielonej Góry

2024-06-24 9:31

To słodko-gorzka wygrana grudziądzkich żużlowców. "Gołębie" przed własną publicznością pokonały Falubaz Zieloną Górą 47:43. Punkt bonusowy powędrował jednak do gości.

Grudziądzanie prowadzili niemalże od początku spotkania. Już w pierwszym biegu moc pokazał Max Fricke, który w pokonanym polu pozostawił m.in. Jarosława Hampela. W biegu juniorskim "Gołębie" nie zdołały podwyższyć prowadzenia, ponieważ za upadek w pierwszym łuku wykluczony został Kevin Małkiewicz. W powtórce bez większych przeszkód trzy oczka zainkasował Kacper Łobodziński.

W kolejnych gonitwach podopieczni trenera Roberta Kościechy powiększali swoją przewagę. Po 7 biegach (czyli po dwóch seriach startów) GKM prowadził już 10 oczkami (26:16).

Po 7 biegu mieliśmy przerwę w meczu. Wszystko za sprawą miejscowych kibiców, którzy na płocie swojego sektora podpalili bluzy zielonogórskiego klubu. Na stadionie interweniowała nawet straż pożarna.

Po wznowieniu spotkania znacznie lepiej zaczęli jeździć goście. Zaraz po przerwie żużlowcy Falubazu wygrali 5:1.

Ostatecznie o losach punktu bonusowego decydowały biegi nominowane. W tych nieznacznie górą ponownie byli przyjezdni i to oni zainkasowali wspomniany "bonus". Dwa duże punkty meczowe zostały przy Hallera 4. GKM wygrał z Falubazem 47:43.

Po stronie "Gołębi" - prócz wspomnianego na wstępie Fricka - ze znakomitej strony pokazał się ściągnięty niedawno Michael Jepsen Jensen. Duńczyk wywalczył 11 oczek.

NOVYHOTEL Falubaz Zielona Góra – 43 pkt
  • 1. Jarosław Hampel – 8+1 (2,0,2*,1,3,0)
  • 2. Jan Kvech – 6 (3,3,0,-)
  • 3. Rasmus Jensen – 2 (0,0,-,2,-)
  • 4. Przemysław Pawlicki – 12+1 (2,2,3,1,2*,2)
  • 5. Piotr Pawlicki – 9 (0,w,3,3,0,3)
  • 6. Krzysztof Sadurski – 3 (1,0,1,1)
  • 7. Oskar Hurysz – 3 (2,1,-)
  • 8. Eryk Farański – NS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – 47 pkt
  • 9. Max Fricke – 12+2 (3,2*,2*,2,3)
  • 10. Michael Jepsen Jensen – 11 (3,3,3,1,1)
  • 11. Jaimon Lidsey – 6 (1,3,2,0,0)
  • 12. Kacper Pludra – 3 (2,1,0,0)
  • 13. Vadim Tarasenko – 8+1 (1*,2,1,3,1)
  • 14. Kacper Łobodziński – 4 (3,1,0)
  • 15. Kevin Małkiewicz – 3+1 (w,1*,2)
  • 16. Jan Przanowski – NS

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają 5 lipca. Wówczas także na własnym torze podejmą Spartę Wrocław.